Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kararları açıkladı!

Bu akşam ki kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme süreci ile ilgili açıklamalar yaptı.3 dakika


Konuşmasının başlarında 27 Mayıs darbesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, şehirlerarası seyahat sınırlamasının 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren kaldırıldığını ifade etti. Türkiye’nin yeni tip koronavirüs ile mücadelesine ilişkin açıklamalarına devam eden Erdoğan, “Türkiye’nin, salgının önlenmesinde ve can kaybında dünyada örnek alınan bir konuma gelmesi 83 milyon olarak hepimizin ortak başarısıdır” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar Vefa Sosyal Destek gruplarının toplam 6 milyon 240 binin üzerinde talebe cevap verdiğini bildirdi. 

Yapılan bu fedakarlıkların hiçbirinin boşa gitmediğini iddia eden Erdoğan, ülke ve millet olarak bu duyarlılığa devam edildiği müddetçe virüsün yayılmasının önüne geçileceğini vurguladı. Ardından, şunları kaydetti: “Aydınlık bir geleceğin bizi beklediğine yürekten inanıyoruz. Kendimize güveniyoruz. Halkımıza ve devletimize güveniyoruz. Bu süreçte milletimiz önüne kurulan tüm tuzakları birer birer bozarak, 2023 hedeflerine ulaşma konusundaki kararlılığını göstermiştir.”

KREŞLER ve RESTORANLAR DA AÇILIYOR

Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının 1 Haziran’da tamamen kaldırılacağını belirten Erdoğan, normalleşme süreci ile ilgili şu sözleri kaydederek konuşmasını sonlandırdı, “Kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı 1 Haziran'da açılacak. İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske, mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında olabilecek. Açık hava konserleri yapılacak, kafe ve restoranlar da gerekli önlemler alınarak açılacak."


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Talha Çakan<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF