Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kararları açıkladı!

Bu akşam ki kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme süreci ile ilgili açıklamalar yaptı.3 dk


Konuşmasının başlarında 27 Mayıs darbesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, şehirlerarası seyahat sınırlamasının 1 Haziran Pazartesi gününden itibaren kaldırıldığını ifade etti. Türkiye’nin yeni tip koronavirüs ile mücadelesine ilişkin açıklamalarına devam eden Erdoğan, “Türkiye’nin, salgının önlenmesinde ve can kaybında dünyada örnek alınan bir konuma gelmesi 83 milyon olarak hepimizin ortak başarısıdır” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar Vefa Sosyal Destek gruplarının toplam 6 milyon 240 binin üzerinde talebe cevap verdiğini bildirdi. 

Yapılan bu fedakarlıkların hiçbirinin boşa gitmediğini iddia eden Erdoğan, ülke ve millet olarak bu duyarlılığa devam edildiği müddetçe virüsün yayılmasının önüne geçileceğini vurguladı. Ardından, şunları kaydetti: “Aydınlık bir geleceğin bizi beklediğine yürekten inanıyoruz. Kendimize güveniyoruz. Halkımıza ve devletimize güveniyoruz. Bu süreçte milletimiz önüne kurulan tüm tuzakları birer birer bozarak, 2023 hedeflerine ulaşma konusundaki kararlılığını göstermiştir.”

KREŞLER ve RESTORANLAR DA AÇILIYOR

Şehirlerarası seyahat kısıtlamasının 1 Haziran’da tamamen kaldırılacağını belirten Erdoğan, normalleşme süreci ile ilgili şu sözleri kaydederek konuşmasını sonlandırdı, “Kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı 1 Haziran'da açılacak. İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske, mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında olabilecek. Açık hava konserleri yapılacak, kafe ve restoranlar da gerekli önlemler alınarak açılacak."


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Talha Çakan<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF