Cumhurbaşkanı ERDOĞAN: “Sınav tarihleri konusunda hassas bir çalışma yürüttük.”

5 dakika


27-28 Haziran tarihlerinde 3 oturum şeklinde (TYT-AYT-YDT) yapılacak olan YKS sınavına dair Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

"ASIL TARİHE YAKIN ZAMANDA YAPILMASI EN DOĞRUSUYDU"

“Corona virüsü salgını ülkemizdeki her şey gibi sınav takvimlerini de maalesef etkiledi. Sınav tarihleri konusunda hassas bir çalışma yürüttük. (YKS) Yeni tarih, belirsizliğe karşı bir tedbir olarak tespit edilmiştir. Sınav tarihi 27-28 Haziran olarak belirlendi. Böylece ilk tarihe göre hazırlık yapan öğrencilerin gereksiz yere yaklaşık bir ay daha sınav stresi yaşamalarının önüne geçildi” dedi.

Yapılan açıklamalara rağmen sınav tarihi tartışması gündemde yerini koruyor. 2 milyon 433 bin 219 kişinin gireceği sınava önlemlerin yeterli olup olmadığı, tarihin daha ileri bir zamana ertelenebileceği gibi görüşler ne kadar fazla olsa da, sınava 1 gün kalası artık her şey planlanmış durumda.

Koronavirüs gölgesinde yapılacak sınav öncesi öğrenciler ve hükümet adeta bölünmüş durumda. Her gün farklı bir umutla seslerini duyurmak isteyen ve böylesi önemli bir sınavda tehlikenin çok büyük olacağını düşünen adaylar, tarihin daha ileri alınması konusunda gündemde en üst sıralarda yer aldı.

Buna karşın hükümet, tedbirlerin ve alınan önlemlerin gayet yeterli olduğunu öne sürerek bilim kurulu görüşleri yanı sıra MEB, YÖK, pedagoglar ve velilerle yapılan görüşmeler ışığında her şeyin planlandığını ve düşünüldüğünü söyledi.

Sonuçların ülkemiz adına kötü olmayacağı ve tüm sınava girecek adayların sağlıklı bir şekilde, başarıyla sınavlarını tamamlaması dileğiyle…


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Anıl Pakoğlu<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici!

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen web sitemizi beyaz listeye ekleyerek bizi desteklemeyi düşünün.

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Genel İçerik
Embed'ler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed içerileri
Ses
Soundcloud ve Mixcloud Embed'leri
Görsel
Fotoğraf veya GIF