Çin Uzay Aracı Chang’e-5 Ay Örneklerini Teslim Etti

Çin uzay aracı Chang'e-5 beklenen ay örneklerini dünyaya getirdi.Çin Bilim Akademisi (CAS) Başkanı Hou Jianguo’ya teslim etti.3 dakika


Çin Uzay Aracı Chang’e-5 Ay Örneklerini Teslim Etti

Çin uzay aracı Chang’e-5 beklenen ay örneklerini dünyaya getirdi.Çin Bilim Akademisi (CAS) Başkanı Hou Jianguo’ya teslim etti.


Beştepe’de Irak Başbakanı Kazımi’nin Onuruna Verilen Yemeğin Görüntüleri Ortaya Çıktı…SKANDAL ! adlı yazım için tıklayın…

Diğer ‘Dünya‘ içeriklerine ulaşmak için tıklayın…


40 yıl aradan sonra dünyaya ilk yeni ay örnekleri geldi. Çin uzay aracı Chang’e-5’in yaptığı keşif programında ilk ay örnekleri Çin Bilim Akademisi (CAS) Başkanı Hou Jianguo’ya teslim edildi.

Çin Ay Keşif Programı çerçevesinde 23 Kasım’da uzaya fırlatılmıştı. Chang’e-5 dünyaya geri döndü. Dünyaya dönmesi ardından düzenlenen törende Çin Ulusal Uzay Dairesi (CNSA) Başkanı Zhang Kejian, Chang’e-5’in elde ettiği Ay yüzeyi örneklerini Çin Bilim Akademisi (CAS) Başkanı Hou Jianguo’ya teslim etti.CNSA yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Çin’in Chang’e-5 sondasının Ay yüzeyinden yaklaşık bin 731 gram numune aldığı belirtildi.CNSA, bilimsel araştırmaları koordine ve teşvik etmek, aynı zamanda yurtiçinden ve yurtdışından daha fazla bilim insanını katılmaya teşvik etmek için Chang’e-5 tarafından elde edilen Ay örnekleri ile ilgili politikalarını açıklayacaklarını bildirdi. 

Çin havacılık tarihindeki en zorlu görevlerden biri olan Chang'e-5, 40 yıldan fazla bir süreden sonra gerçekleştirilen dünyanın ilk ay örnekleme görevi unvanına sahip.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Onur Gültepe<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici!

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen web sitemizi beyaz listeye ekleyerek bizi desteklemeyi düşünün.

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Genel İçerik
Embed'ler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed içerileri
Ses
Soundcloud ve Mixcloud Embed'leri
Görsel
Fotoğraf veya GIF