Cahillik Koronavirüs’ü Yendi!

Virüsü yenmek için önce cehaleti yenmek lazım...3 dk


Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu dönemin en büyük sorunu koronavirüs demek isterdim ama cahillik bu ülkenin her zaman her an düşmanı ve ilke edindiği şey cahillik olmuştur. 

Covid-19 hastalığının atlatılması ve ilerlememesi için hijyen, maske ve sosyal mesafe üçlüsünü ilke edinin denmesine rağmen vatandaşlarımız sürekli dışarıda ve mesafeden yoksun şekilde davranmaktadır. Kontrole çıkan kolluk kuvvetlerini görür görmez kollarında veya çene altında takılı maskeyi sırf maddi ceza almamak için takan halk cahilliğin bayrak sallayan kesimidir.

Tüm bu olanlar yetmezmiş gibi dün bakanın atmış olduğu tweet tüm aklıselim kesim tarafından hayretle karşılandı. Covid-19 yani koronavirüs hastası olan bir vatandaşa geçmiş olsuna gidip hem kendini hasta edip üstüne de başka birine virüs bulaştıran bu zihniyete aşı bulunması gerekir. 

Bakan : ''COVID-19 testi pozitif çıkan arkadaşına, geçmiş olsun ziyaretine giden var. Gitmemiş olsa, bugünkü yeni hasta sayısı 1.243 yerine 1.241 olacaktı. 1 kişiye de kendisi bulaştırmış. COVID-19’la mücadele etmek çok zor değil. Yeter ki kurallara uyalım.'' diyerek ancak bu serzenişinde bulunup haklı oduğu halde sadece sitem edebilmektedir.

KISSADAN HİSSE

Ey güzel ülkem...

Elbette bu virüste zamanında atlatılan domuz gribi, kuş gribi ve diğer hastalıklar gibi tarih olacaktır. Aşının bulunması için ABD, Rusya, Çin ve Türkiyenin yoğun çabaları vardır. En kısa sürede bu süreç olumlu bir şekilde sonuçlanacaktır ama gelecek bize yeni hastalıklar da getirecektir. Bunların büyümesini ve uzun sürmesini sağlayan cehalettir.

Günlere gitmeyin!!! Sırf gezmek için dışarı çıkmayın!!! Temasta bulunmayın!!! 

Ve lütfen cahil olmayın...


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Nuri Can Uymaz

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF