Bugün Oğlum Ağladı Anne Ölme Diye

8 dakika


Tüm anneler yaşasa, hayat hep mental ve fiziksel sağlığımızla sürse ne güzel olurdu. Bilinçli, akıllı travması az, üretimi çok hayatlar kurar yetişir ve yetiştirirdik. 

Doğal Afet doğaldır. Adı üstünde. Yeraltı, yer üstü, periyodik tabloda yer alan her elementin bir bilimi var. 

Ormanlık alanları korumanın yolu, deprem bölgelerinde yapılacak ev için teknikler, heyelan, sel ve diğer tüm afetler volkanik patlama ve tsunami dahil, fırtına için dahi kurtuluşun ve idarenin , insan hayatına ve canlılığı korumaya dair her sorunun elbet bir çözümü var. 

Uzaylılar işgal etse yine de canı kurtarmanın bir yolu var. 

Gelişmiş ülkelerde 7 büyüklüğünde depremler ya da gökdelen yutan tsunamiler en az zararla atlatılabilirken, bizim aymaz bazı memurlarımızın para karşılığı can aldığı bir sistemimiz var. Dere yatağına yerleşim izni verirsen DEVLETİM, oradaki insanlar iklim değişikliğine bağlı doğa olayları sebebiyle sel ve toprak kayması gibi sebeplerle ölür. Doğal Ölmez, hayvanlara dedikleri o kelime gibi olur TELEF OLUR. 

Deprem, yahu 5 büyüklüğünde depremle İzmir’i yıktılar. Bakın, belediyeler yerel yönetimdir. Yerel işlerle ilgilenirler de asıl görev devletin merkez yönetiminin yasal yükümlülüğüdür. Denetim ile ve afet anı doğru organizasyonla devlet insanı korumakla GÖREVLİDİR. İnsanlarca öldük. Kaç çocuk annesiz kaldı, bugün  benim evladım, anne lütfen sen ölme diye ağladı. 

Ben ölmem de yavrum, parasını senin sütünden arttırıp vergi diye MAAŞINI verdiğim yönetici memurum beni öldürür.

Göç dalgasıyla gelen bir Afgan tecavüz etmeye kalkar ve direnirsem kafamı ezer öldürür.

Bir binaya yerleşirim, devletimin kontrolü yapıp boşaltması gereken bina olur, devletime güvendim diye enkaz altında kalırım, devletim öldürür.

Biri peşime takılır; koca,sevgili, sapık ya da arkadaş, şikayet ederim, kontrol etmezler , o beni sokak ortasında katlettiğinde maaşını senin süt paranla verdiğim memurum beni öldürür.

Dere yatağı manzarası güzel, her yere yakın diye onay verirler, doğal enerji varken kömür yakar ya da hes yapar doğayı talan ederler bu sebeple bir bakmışsın boğulmuşum ya da toprak altında kalmışım yani kusura bakma evladım, sütünden arttırıp maaşını  verdiğim memurum beni öldürür. 

Kusura bakma yavrum, ben kendim verdim parasını beni öldürüp seni öksüz bıraksınlar diye. 

Orman söndürme uçakları yerine yani ; itibarda tasarruf olmaz diye, önlemde tasarruf edenleri kiralık katil gibi tutup, yediğim içtiğim giydiğim ne varsa kısıp vergi diye vererek , kendimi öldürttüm yavrum. 

Korkma bugün değilse yarın, bir afetle alır memurum canımı. Afet Allah’tan ihmal Devletten, öksüz kalırsan eğer, sakın ha devletin koruduğu bazı vakıf dernek tekkelere bulaşmayasın. Çocuklar kendini asıyor oralarda, çocuklara ifalle cehennem kuruyorlar oralarda evladım. 

Sen sen ol, uzak dur. 

Beni bağışla yavrum, seni ,kendim gibi güvendiğim Cumhuriyetin kadınlarına, Nene Hatuna, Seyit Onbaşıya, Mustafa Kemal ruhunu taşıyan memleketim insanlarına emanet ediyorum. Soyun, yurdun işgal altındayken, ekmeksiz, ayakkabısız hatta parasız ve silahsız işgale boyun eğmeyen soydur. Bizim memleketimiz bir soyumuz Anadolu’dur. İnanma ; din , devlet, vatan diyenlere. Sen yurdum, toprağım, halkım de! Çünkü dinin yolunu, devletin onurunu, vatanın namusunu çaldılar evladım. 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

N.söz Uçar<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF