Bugün Kadınlar Önce Sosyal Medyada Sonra Kadıköy’de Buluştu

Kadınlar şiddeti önlemeyenlere, İstanbul Sözleşmesi'ni kaldırmak isteyenlere seslendi. İstanbul Sözleşmesi #PazarlıkKonusuDeğil dediler.1 dk


Bugün (12 Ağustos) kadınlar hem sosyal medyada hem de sokakta eylemdeydi.

Sosyal medyada kadınlar, “Şiddeti önlemeyenlere, haklarımıza göz dikenlere, İstanbul Sözleşmesi’ni kaldırmak isteyenlere sesleniyoruz. İstanbul Sözleşmesi #PazarlıkKonusuDeğil” dediler.

Kadınlar İstanbul'un dört bir yerinde buluşup İstanbul Sözleşmesi'ni anlatan broşürlerini dağıtıyorlar. İstanbul Sözleşmesi için nöbetteyiz, diyerek paylaşılan program:

İstanbul'da kadınlar bugün saat 19.00'da Kadıköy Khalkedon Meydanı'nda buluşup, "İstanbul Sözleşmesi'ni Uygula" diyerek, broşür dağıttılar.

Ve bir daha hatırlattılar: "Haklarımız ve hayatlarımız #PazarlıkKonusuDeğil"

Kadınlar Kadıköy'de "Pazarlık Konusu Değildir" diyorlar!

Sadece İstanbul'da değil Türkiye'nin dört bir yanında kadınlar bir araya geliyor. Haklarına ve hayatlarına göz dikenlere karşı İstanbul Sözleşmesi etkin bir şekilde uygulansın diyor. Kadınların yaşam güvencelerinden biri olan İstanbul Sözleşmesi'ni savunan ve haklarımız pazarlık konusu olamaz diyen kadınlara bazı yerlerde polis müdahale ediyor. Geçen İzmir'de bugün Ankara'da polis, kadınları darpla gözaltına alıyor. Baskılara, şiddete, gözaltılara rağmen kadınlar İstanbul Sözleşmesi'ni savunmaya devam edeceklerini söylüyorlar.

Ankara'da Kolej Meydanı'nda buluşan kadınlar gözaltına alındı.

Geçen gün İzmir'de darpla gözaltına alınan kadınlar, gözaltı aracına İstanbul Sözleşmesi'ni uygula yazmışlardı. Bugün de Ankara'da gözaltına alınan kadınlar, gözaltı aracından İstanbul Sözleşmesi'ni okuyor.

Kadınlar gözaltı aracında İstanbul Sözleşmesi'ni okuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Derya Saadet

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF