Bu Televizyon OLED805 mi?

7 dakika


Bu Televizyon OLED805 mi?


Fenerbahçe Yıkılmaz! adlı yazım için tıklayın…

Diğer Teknoloji içeriklerine ulaşmak için tıklayın…


Merhaba, sizlerle son günlerde televizyon dünyasında adından sıkça söz ettiren bir ürünü inceleyeceğiz. İyi okumalar diyerek başlıyorum. Konumuz başlıktan da anlaşılacağı gibi Philips & Tp Vision ortaklığının son gözdesi OLED 805 modeli!

Öncelikle OLED TV’nin farkı nedir diye düşünenler için kısaca özetlemek gerekirse; OLED pikselleri ortak bir ışık veya arka aydınlatmaya gereksinim duymayan, kendi parlaklıklarını kontrol edebilen televizyonda görüntü kalitesinin geldiği son noktadır. Yani oldukça üst düzey bir teknolojiden bahsediyoruz. 

 Peki OLED 805 modelini özel yapan şey nedir? 

Bir televizyonu farklı kılan bir çok şey artık Philips televizyonlarda klasikleşmiş görünüyor. Bu bağlamda rahatlıkla ambilight üç taraflı aydınlatma teknolojisi, android işletim sistemi (Google lisanslı), P5 görüntü Motoru ve özellikle 2019-2020 cihazlarına damga vuran geniş sertifikasyonlardan bahsedebiliriz. Rakiplerine oranla fiyat/performans skalasında zirvede bulunan Philips’in yeni yüzü OLED 805’i yazmamızın ana sebebi, tüm özelliklerinin yanısıra, teknoloji dünyasının Oscar’ı; EISA “Satın  Alınabilecek En İyi OLED TV” ödülünü bu yıl da 4. kez kazanmış olmasıdır. Sektör ile alâkalı olanlar teknoloji dünyası için şampiyonlar ligi kıvamında bir olgudan bahsettiğimizi anlayacaklardır. EISA için kısa bir parantez açmak gerekirse; EISA bugün Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği uzmanları organizasyonu olarak biliniyor. EISA ödülleri tüketicinin ürün tercihini doğrudan etkileyen başlıca etmenler arasında yer alıyor. Ayrıca firmalar bu platformda adlarından söz ettirmek için kıyasıya rekabet ediyor dersek abartmış sayılmayız. 

Bu başarının mimarı aslında 4. nesil Al görüntü işlemcisi; İzlenilen içerikleri tek tek algılayıp işleyen sürekli gelişim gösteren hatta gelişimini takip edebildiğiniz bir yapay zekâ. Kulağa oldukça ilginç gelmekle birlikte, görsele son derece hitap ediyor.

Dolby Vision-Atmos ile birleştiğinde;

İçerik ne olursa olsun, tamamen yönetmenin gözünden izleyeceğiniz film, dizi hatta reklamlara sahip oluyorsunuz. Sınırı olmayan bir seyir zevki satın almak isteyenlerin rahatlıkla tercih edebileceği türden bir ürün. Oldukça ince ve şık bir tasarım barındıran OLED serileri, helikopter camı ile aynı malzemelerden üretilmekte olup dayanıklılık esasını fazlasıyla karşılıyor. 

Özelinde OLED 805, donanımsal ve yazılımsal olarak; 

Android bir tv oluşu, Al yapay zeka ile görüntü işleme özelliği, Dolby Vision ve Dolby Atmos sertifikaları, Play-Fi teknolojisi ile ses paylaşım olanakları ve saymakla bitiremeyecemiz yetkinlikleri bünyesinde barından, inovasyonun gerekliliklerine duyarlı bir OLED TV’de bulunması gereken bütün özelliklere sahip. 

 Gelişimle kalın, iyi seyirler!


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Eril Dinçer Ejder<span class="bp-verified-badge"></span>

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF