Biz Buraya Nereden Geldik

4 dakika


Bir toplumun yapısını《Para'ya endeksli kadın, kadın'a endeksli erkek》düşünceli birey yapısı oluşturuyorsa; o toplum tezâhuren yıkılma aşamasındadır. Çünkü yapı taşı bu şekil《menfiî》düzenler ile ayakta kalmamaktadır.
Varsayımları göz önüne alacak olur isek,
Para endeksli kadın düşüncesi olan bir ülkede ekonomik krizin çıktığını varsayar isek! Toplumun Mihengi'ni oluşturan kadın (evli- evlenecek olan) paranın olmadığı yerde durmayacaktır! Parasız bir yaşam süren kadına endeksli erkek ise krizden dolayı çökünce kadın da para ile birlikte erkeğin hayallerinde çökecektir!
Varlığını birleştiremeyen  toplumun yapboz parçaları eksik kalarak yap- düşüncesinden ayrılıp boz düşüncesine geçiş yapacaktır.
Bozulan toplum sistemi – Devleti de etkisi altına alacaktır. Hele ki ekonomik kriz olan bir devleti!
Aile kurumunun yıkılması ile 《 elbet çocukları leylek veyahut yastık altında ki şeker getirmiyor》neslin bozulması ya da şöyle söyliyelim "Nesil" in YOK olması… Bu da demektir ki nüfus azalacak- Hatta yok derecesinde derecelenecektir! Nüfusu yoka sürüklenen bir ülkede elbette üretim cûz'i olacaktır ve zaten zamanla üretim de ortadan kalkacaktır. Varolanı beslemek için ise dışa bağımlılık artacaktır. Dışarı sürekli borçlanan Taban'dan – Tavan'a üretimi olamayan Devlet-toplum sömürülerek yokolma aşamasına son mührünü vurmaktadır. Yani kısaca《Biz buraya nereden geldik…》 Anlayan anladı vesselâm ¿


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Ömer Necmeddin Kapukaya<span class="bp-verified-badge"></span>

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF