Biz Buraya Nereden Geldik

4 dakika


Bir toplumun yapısını《Para'ya endeksli kadın, kadın'a endeksli erkek》düşünceli birey yapısı oluşturuyorsa; o toplum tezâhuren yıkılma aşamasındadır. Çünkü yapı taşı bu şekil《menfiî》düzenler ile ayakta kalmamaktadır.
Varsayımları göz önüne alacak olur isek,
Para endeksli kadın düşüncesi olan bir ülkede ekonomik krizin çıktığını varsayar isek! Toplumun Mihengi'ni oluşturan kadın (evli- evlenecek olan) paranın olmadığı yerde durmayacaktır! Parasız bir yaşam süren kadına endeksli erkek ise krizden dolayı çökünce kadın da para ile birlikte erkeğin hayallerinde çökecektir!
Varlığını birleştiremeyen  toplumun yapboz parçaları eksik kalarak yap- düşüncesinden ayrılıp boz düşüncesine geçiş yapacaktır.
Bozulan toplum sistemi – Devleti de etkisi altına alacaktır. Hele ki ekonomik kriz olan bir devleti!
Aile kurumunun yıkılması ile 《 elbet çocukları leylek veyahut yastık altında ki şeker getirmiyor》neslin bozulması ya da şöyle söyliyelim "Nesil" in YOK olması… Bu da demektir ki nüfus azalacak- Hatta yok derecesinde derecelenecektir! Nüfusu yoka sürüklenen bir ülkede elbette üretim cûz'i olacaktır ve zaten zamanla üretim de ortadan kalkacaktır. Varolanı beslemek için ise dışa bağımlılık artacaktır. Dışarı sürekli borçlanan Taban'dan – Tavan'a üretimi olamayan Devlet-toplum sömürülerek yokolma aşamasına son mührünü vurmaktadır. Yani kısaca《Biz buraya nereden geldik…》 Anlayan anladı vesselâm ¿


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Ömer Necmeddin Kapukaya<span class="bp-verified-badge"></span>

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Genel İçerik
Embed'ler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed içerileri
Ses
Soundcloud ve Mixcloud Embed'leri
Görsel
Fotoğraf veya GIF