Biz Buraya Nereden Geldik

4 dk


Bir toplumun yapısını《Para'ya endeksli kadın, kadın'a endeksli erkek》düşünceli birey yapısı oluşturuyorsa; o toplum tezâhuren yıkılma aşamasındadır. Çünkü yapı taşı bu şekil《menfiî》düzenler ile ayakta kalmamaktadır.
Varsayımları göz önüne alacak olur isek,
Para endeksli kadın düşüncesi olan bir ülkede ekonomik krizin çıktığını varsayar isek! Toplumun Mihengi'ni oluşturan kadın (evli- evlenecek olan) paranın olmadığı yerde durmayacaktır! Parasız bir yaşam süren kadına endeksli erkek ise krizden dolayı çökünce kadın da para ile birlikte erkeğin hayallerinde çökecektir!
Varlığını birleştiremeyen  toplumun yapboz parçaları eksik kalarak yap- düşüncesinden ayrılıp boz düşüncesine geçiş yapacaktır.
Bozulan toplum sistemi – Devleti de etkisi altına alacaktır. Hele ki ekonomik kriz olan bir devleti!
Aile kurumunun yıkılması ile 《 elbet çocukları leylek veyahut yastık altında ki şeker getirmiyor》neslin bozulması ya da şöyle söyliyelim "Nesil" in YOK olması… Bu da demektir ki nüfus azalacak- Hatta yok derecesinde derecelenecektir! Nüfusu yoka sürüklenen bir ülkede elbette üretim cûz'i olacaktır ve zaten zamanla üretim de ortadan kalkacaktır. Varolanı beslemek için ise dışa bağımlılık artacaktır. Dışarı sürekli borçlanan Taban'dan – Tavan'a üretimi olamayan Devlet-toplum sömürülerek yokolma aşamasına son mührünü vurmaktadır. Yani kısaca《Biz buraya nereden geldik…》 Anlayan anladı vesselâm ¿


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Ömer Necmeddin Kapukaya<span class="bp-verified-badge"></span>

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF