Biraz Tefekkür

2 dk


Biraz tefekkür edelim mi bugün 😌 bugün beraber bugün hakkında konuşalım diyorum 🙃 kaç bebek doğdu bugün sizce? Siz yemeğin altını yakarken, çocuğunuz yatağını ıslatırken, eşinizin annesi sizi iğnelerken, domates yerine parmağınızı keserken dalgınlıkla, perdeleri takarken, nevresimleri değiştirirken, mangalın ateşini yellerken veya trafikte seyredip bir yandan öndeki araca söylenirken kaç bebek doğmuştur..? Yada kaç kişi veda etmiştir hayata? 80’lerinde olmasına gerek var mı? Gençliğinin baharında, hayalleri olan, yarına dair yapacakları olan, bir rotası ve hedefi olan kaç insan avuçları açık gitmiştir bugün dünyadan ebedi aleme?

Biz dünya gailesinde debelenirken, taşan sütten hayıflanırken, bakkalın sepete koyduğu çürük limondan şikayet ederken sizce kimler onkoloji koridorlarında kendilerine bir şans daha verilsin diye diliyor Allahtan..?? Doğanın endişesini, heyecanını ailesi yaşar. Gidenin kahrını kalan çeker gibi görünür. Sağlığını kaybedenin buhranını herkes göremez ama. "Yarın yepyeni, sağlıklı, ağrısız bi gün olsaydı şunu yapardım, şunu giyerdim, şuraya giderdim" hissiyatından kim anlar kendisinden başka? Bana gönül koymayın ahali.. Anlasaydık gerçekten, ama gerçekten anlasaydık bugün bize dert yada eziyet görünen hangi olay, durum yada kişi şikayet sebebi olurdu ki..?

Başınıza ummadığınız bir durum geldiğinde lütfen sakinleşmeye çalışıp içinize sadece şunu sorun; "5 yıl sonra bu olayın benim hayatımdaki yeri ve önemi ne olurdu?".. Baktınız ki 5 yıl sonranıza hiçbir etkisi yok, salıverin ahali tutmayın avuçlarınızda o 5 dakikayı.. Hayat bugün çok güzel, hava 30 derece, burası İstanbul şu an, yarın neresi olur bilebilir miyim? O zaman 5 yıl sonra benim için sıradan görünecek herhangi bir olaydan şikayet eder miyim? Siz de etmeyin 🙏🏼 daima şükürde kalalım ☘️ öpüyorum kalbinizden 😘😘😘


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3kucakmucize<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF