Beyrut’taki Protestolar Sonrası Hassan Diyyab’tan Açıklama

Cumhurbaşkanı Michel Aoun istifa eden Başbakan Diyyab ve bakanlardan yeni hükümet kuruluncaya kadar görevde kalmaları talebinde bulundu. 1 dakika


Lübnan'ın Beyrut Limanı'ndaki patlamanın ardından Başbakan Hassan Diyyab resmi olarak hükümetin istifa ettiğini açıkladı.

Protestolar sonrası bütün kabine istifa etmişti.

Lübnan Başbakanı Hassan Diyyab'tan ilk açıklama geldi.

Beyrut’taki patlamanın ardından enformasyon, adalet, maliye ve çevre bakanları ardı ardına istifa etmişti. Lübnan Meclisi’nden de 6 milletvekili, hükümete tepki göstererek istifa ettiklerini duyurmuştu.

Diyyab, Hükümet Sarayı'nda düzenlediği basın toplantısında, Beyrut Limanı'nda geçen hafta yaşanan felaketin devlet yönetiminde kök salmış yolsuzluğun sonucu olarak değerlendirerek istifasını duyurdu.

Ülkenin geldiği bu aşamada vatandaşla birlikte değişim hareketine katılmak üzere bir adım geri gideceklerine işaret eden Diyyab, "Ülkenin kurtarılması için bir kapı açmak istiyoruz, bu nedenle de hükümetin istifasını duyuruyorum" ifadelerini kullandı.

Sonrasında Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun istifa eden Başbakan Diyyab ve bakanlardan yeni hükümet kuruluncaya kadar görevde kalmaları talebinde bulundu.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Derya Saadet<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF