Bağlanma Problemine Başka Bir Bakış

7 dakika


Evet, çocukken ebeveynlerimizle olan ilişkimizin ileriki dönem için arkadaş ilişkilerimizde ,sevgili ilişkilerimizde ,eş seçimimizde bize neler yaptığını bi irdeleyelim… 

Ebeveynlik çok mühim bir konu, çok sever karar alanı bırakmaz çok iyi besler her şeyini tam yaparsınız, sonra bir problem çıkar ve yönetemezsiniz, işte o yönetilememiş kriz zihnin derinlerinde bir konfor alanı oluşturur. Öyle bir köşktür ki bu, kimseyle yürümez hiç bir ilişki, ailede ilişkilerin koşula bağlı ilerlemesi de işte bu sorunun derinlerdeki konforlu köşkünde büyük bir yer eder.

Neler mi olur? 

Bir kere ya ilişkiler hiç bir alışma, anlama, hoşlanma süreci beklemeden direk başlar, sonra sürse de süremez başladığı hızda biter ya da birbirini bitirir.

Bir diğeri aylarca süren bitmeyen flört halidir, bu bir flört mü değil mi: ilişki mi değil mi: duygu nedir ne değildir falan anlaşılamayan durum. İş ciddiye biner binmez kaçış başlar. Genelde işe ya da bambaşka bir çok sebebe sarılarak sakin sakin en güçlü bahaneyle uzaklaşılır. 

Bir diğeri çok alçakça aslında , poligamik ilişki taraflar tarafından kabul edilmemişken, bir tarafın sürekli birden fazla partnerle ilişki yaşaması halidir. 

Ciddi olmamanın ve herkesi mutlu etmenin yolunu kendince bulmuş bir bağlanma problemlisi diyebiliriz. 

Cemal Süreya çok güzel bir an tasviri yapar dizelerinde “hayat kısa, kuşlar uçuyor”

Sizi bahanelerin ve insanların aralarına sıkıştırmış insanları boşverin gitsin. Cringe bir hayattayız, eylemlerimizin hepsi cringe haliyle bırakın, o yaşanan her neyse orada kalsın. Siz aylarca konuşup, birbirini anlayıp, hakiki bir flörtten sonra güzel bir ilişkide varolmayı çoktan hakettiniz. Sizin adınızı dahi anamayan, sizin arkadaşlarınıza anlatamadığınız Toksik bir ilişki içinde ne işiniz var? 

Aşk doya doya yaşanmak ister , sevgi dağa taşa , kuşa böceğe anlattırır küçücük güzel anları bile… 

Sevgiyi anlatmak mahrem değil, bulaşıcı bir güzelliği yaymak halidir.

Sizin kalbinizden geçeni paylaşmanızı bile hoş bulmayan ne varsa , kim varsa … Hayata emanet edip, yolunuza devam edin. 

Hayat kısa ve sizin kanatlarınız yok, size kanat olacak sevgilerde doya doya yaşamak varken, bırakın toksik algıları… güzelliğe açın kalplerinizi. 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

N.söz Uçar<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF