Aze’nin Dilekleri (Bölüm 4)

"DÜNYA'YI İYİ DİLEKLER KURTARACAK"23 dakika


      AZE’NİN DİLEKLERİ (BÖLÜM 4)

      (KÖTÜ DİLEKLERİN GERÇEKLEŞTİRCİSİ DOES DİLEK SARAYINDA)

Binbir çeşit yıldızlarla kaplı gökyüzü ışıl ışıl parlarken, tam ortasında kocaman bir kara delik vardı. Bütün yıldızlar gezegenler hata insanlar bile bu kara delikten çok korkuyorlardı. Bir tek o hiç korkmadı, bir tek o orayı kendine saray edindi. İşte orası herkesin içine girip kaybolmaktan korktuğu kara deliğin tek sahibi, kötü dileklerin gerçekleştiricisi Bay Does, karalık ve kaynar ateş çukurunun içinden kükreyerek çıktı. Öyle bir kükredi ki nereyse gökyüzü ikiye ayrılacaktı. Üzerine yapışan kömür tozlarını silkeleyince tamamen yüzü görünmeye başlamıştı. Vücudundaki çatlaklardan ateşler çıkarıp söndürüyordu. Bir gözü siyah bir gözü beyazdı. Siyah gözü kötülüğü, beyaz gözü karartmak istediği temiz kalpleri temiz ediyordu.

“Kötü dileklerin gücü adına harekete geçme zamanı,” diye seslendi. Kara delikten yüzlerce kötü dilek gerçekleştiricisi çıkıp aynı anda Does’in önünde eğildiler.

“Kötü dileklerin gücü adına emrinizdeyiz,” diye hep beraber bağırıp ellerindeki büyülü sopayı havaya kaldırdılar. Hepsi Bay Does’in aynısıydı. Sadece onların iki gözü de siyahtı.

“Sonunda beklediğimiz hareket Dilek Sarayında gerçekleşti. Nihayet birisi siyah kutulardaki büyüyü bozdu,” dedi. 

Bayan Ce her ne kadar Aze’yi son anda çekse de parmak uçları siyah kutuları koruyan fanusa dokunmuştu bir kere. Aze’nin dokunmasıyla yüz yıl süren dokunulmazlık büyüsü bozulmuştu.

Does ve arkadaşları yola çoktan çıkmış Dilek Sarayına doğru uçmaya başladılar. O sırada Bayan Ce bütün kapıları kapatmış gerekli olan önlemleri almıştı. Herkes bir telaş ve korku içinde içinde oradan oraya koşuyor az önce deli dolu eğlenen yıldızlar oradan oraya koşup Bayan Ce’nin emirleri yerine getiriyorlardı. Çok geçmeden sarayın çatısından sesler gelmeye başladı.

Bayan Ce “Herkesin yerinde dursun Bay Does ve kötü arkadaşları sarayın etrafını sardı. Bu sefer çok kalabalıklar ama korkmayın iyilik onları yenecek onların ateşini yıldız tozu ve bulut suyu ile söndüreceğiz. Asla siyah kutulara dokunamayacaklar anlaşıldı mı?gözünüzü dört tamam mı?” diye bağırdı sonra Çuçi’ye dönüp "Biz onları bu tarafa çekeceğiz sende o sırada Aze’yi saraydan çıkarıp ait olduğu yere kendi dünyasına götüreceksin anlaşıldı mı?" dedi.

“Ne oldu Bayan Ce yoksa ben buradayım diye mi?" dedi özgün bir bir şekilde.

“Evet, senin yüzünden insan yavrusu sen gelmeseydin o siyah kutulardaki fanusa dokunmasaydın büyü bozulmayacaktı. O kötü kalpli Does karanlık deliğinden çıkmayacaktı. Hepsi senin yüzünden siz insanlar her şeyi berbat ediyorsunuz,” diye bağırdı ve arkadaşları da onu destekler gibi başlarını salladı.

Çuçi hemen atladı “Ayıp ediyorsunuz ama arkadaşlar onun bir suçu yok ki o nerden bilsin böyle bir şey olacağını,” dedi.

Bayan Ce “Kesin sesinizi onun kadar bende suçluyum onu odaya getirmemeliydim,” dedi mahcup bir tavır ile.

Aze duyduklarına olanlara çok üzüldü. Bir taraftan gözyaşlarını silip sesi titreye titreye “Çok özür dillerim" diye bildi.

Tam Aze, Zeytin ve Çuci kapıya dogru ilerlerken;

Kocaman cüssesi ve gür sesi ile Bay Does sarayın tepesinde belirdi.

“Demek insan yavrusunu kaçırıyorsun ha, hiç bir yere gidemez sarayın etrafı sarıldı,” diye kahkaha attı.

“Yıllar sonra onun sayesinde kötü dileklerin hepsini gerçekleştire bileceğim. Dünya kötülükler gezegeni olarak anılacak. İnsanlar birbirine düşman olacak. Bak görürsün yarına kalmaz bir tana bile iyi dilek dileyen bulamayacaksınız. Kalpleri kötülükle dolduracağım,” dedi Bayan Ce ye bakıp pis pis tekrar güldü.

Hemen emir verip arkadaşları ile siyah kutunun olduğu odaya doğru ateş püskürtmeye, ellerindeki sopalar ile her yeri yıkmaya başladılar. Does sarayı çok iyi biliyor, hızla siyak kutulara doğru ilerlerken Bayan Ce yıldız tozları ve sihirli gücü ile onları durdurmaya çalışıyordu.

Çuçi Aze’nin omzundan tutup hızla ışık topu arabasına doğru uçmaya başladılar. ”Hadi çabuk gitmeliyiz hava aydınlanmak üzere yoksa sonsuza denk burada kalırız." Aze birden durdu ve dizlerinin üstüne çöktü, “Ben hiçbir yere gitmiyorum Çuçi arkadaşlarımızı bu zor gününde yalnız bırakamayız bırakmamalıyız. Madem benim yüzümden siyah kutular ve dünya tehlikede kurtarmakta bana düşer yürü beni saraya geri götür Çuçi."

“Hayır, gidemeyiz Aze artık çok geç Bayan Ce bir şekilde kurtulur."

“Geri dönelim lütfen Çuçi geri saraya dönelim,” dedi zorla Çuçi’yi ikna etti ve saraya geri döndüler. Her yer yıldız tozuna boyanmış Does’in ateşiyle her yer yanmış dilek yıldızları bulut suyu ile söndürmeye çalışıyorlardı. Aze ve Çuçi koşarak dilek odasına doğru ilerlediler. Does ve kötü kalpli arkadaşları siyah kutulara iyice yaklaşmış Bayan ce önlerinde son büyüsünü yapmak üzere ne yazık ki Does yakıcı gücü ile neredeyse Bayan Ce‘yi yenmek üzereydi.

Bayan Ce Aze ve Çuçi yi gitmediklerini fark etti. ”Eyvah! Er şey daha berbat olacak,” diye korkuları iki katına çıktı bir türkü Does’in gücünü yenemiyordu. Bayan Ce’nin göz hareketlerinden arkada bir şey olduğunu fark eden Does hemen arkasını döndü ve karşısında Aze’yi görünce “Demek buradasın seni küçük insan yavrusu yakalayın şunu hadi ne duruyordunuz onunla çok işim var,” diye emir verdi. Zeytin üzerlerine doğru gelen yıldızlardan koşarak kaçtı arkasından Aze ve Çuçi koşarak toz bulutlarına saklandılar. Bayan Ce iyice zorlanıyor siyah kutuları koruyan fanuslar çatlamaya başladı. Artık Bayan Ce’nin ümidi kalmamıştı.

“Sana söylemiştim geri dönmeyelim diye, asla dünya ya geri dönemeyeceksin ya seni kara deliğe alıp götürülerse,” dedi kısık sesle.

Aze’nin aklına bir fikir geldi.

“Demek benim parmaklarım değdiği için kara deliğinden çıkıp buraya geldiyse yine benim dileğimle yok olabilirler. Bunu demeliyim başka çarem yok,” dedi ellerini birleştirip.

“Lütfen siyah dilek kutusunu kurtulsun kötü kalpli Does kare deliğine geri gitsin bütün güçleri yok olsun,” dedi 

“Ne yapıyorsun sen duyacaklar,” dedi 

Sarayın içinde bir gürültü koptu. Does acılı bir kükreyiş ile havaya doğru yükseldi.

“Geri geleceğim insan yavrusu seni ve o güzel dileklerini yok edeceğim" dedi ve arkadaşlarını alıp gitti.

Aze’nin dileği hemen etkisini göstermiş, Does bile alt etmişti.

Bayan Ce “İnanamıyorum düşündüğümden daha güçlü bir kalbe sahip dilekleri adeta bir sihir gibi gerçekleşiyor üstelik bu sefer ben yoktum. Onun başka güçleri olmalı,” diye içinden geçirdi.

Bu sırada neredeyse sabah olmak üzeydi acilen Aze’nin yatağına dönmesi gerekiyordu. Yoksa sonsuza denk burada kalabilirdi.

Çuçi Aze’nin boynuna atladı “Başardık dostum başardık sen gerçekten çok güçlüsün,” dedi.

Bayan Ce, Aze’ye teşekkür etti. 

“Senin o güzel dileğin sayesinde dünya kötülüklerden kurtuldu,” dedi.

Bütün yıldızlar Aze’yi bırakıp gitmediği ve onları kurtardığı için teşekkür ettiler. Hemen vakit geçmeden Çuçi ve Aze yola çıktılar.

Aze yatağına yerleşmiş Zeytin yatağın altına saklandı. Çuçi güneş ışıklarını çıkmasıyla birlikte küçük bir taşa dönüşmeye başlıyordu. Aze’yi tam zamanında getirmenin mutluluğu içinde yavaş yavaş ışığı kayboldu.

DEVAM EDECEK.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Ayse Bozkurt<span class="bp-unverified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF