Ay’ın Ucundaki Çocuk | 5

8 dk


…Hayal kurun mesela

Korkmayın sakın, bol bol hayal kurun. Sizi, sevginizi, aşkınızı adına ne diyorsanız işte canlı tutacak hayaller kurun. İki göz oda bir ev hayal edin mesela, girişine;

"Gönül Bahçemize Hoş Geldiniz" yazın kocaman rengarenk harflerle. Kurtulun monoton ne varsa bu dünyaya ait. Neşeniz artsın her eve geldiğinizde, ayaklarınız geri geri değil koşa koşa hemde. Duvarlarını gönlünüzün rengine boyayın mesela, her duvarı ayrı renge, her duvarda ayrı mutluluğunuzu yansıtın evde. Balonlar çizin gelişi güzel o mutlu duvarla ve odanın tam ortasına salıncak kurun ikinize. Mutlu olmak sizin elinizde. Nefes alarak mutlu olmayı öğrenin, şükrederek mutlu olmayı öğrenin, hiçbir şeyle ölçülemeyecek bu mutluluk çünkü. Sevginizin bir yansıması olsun hayatınıza bu mutluluk.

Çocuklar; mutlu olmak inanın sadece sizin elinizde, nasıl olacağınız size kalmış elbette ama mutlu olun aldığınız her nefeste, sarılın sevdiğinize aldığınız her nefeste. Bırakın, yaşamaktan zevk alın, sarılın doya doya..

…"ya özlemek" dedi grubun içinden biri hafif kısık sesiyle.

Başını öne eğmiş, kısa kısa soluk alıp veriyordu.

Üstad hafif sola eğilerek grubun içindeki o çocuğa;

Alt tarafı yedi harf değil mi? Ama vücudunda kırmadık incitmedik yer bırakmıyor. Öyle bir kelime ki "Özledim" yaşanmış ne varsa gözünün önünden geçiyor aniden ve bir sızı saplanıyor solunuza, yüreğinize. Tüyleriniz diken diken oluyor birden, sanki tüm acılarınızı, sevinçlerinizi, duygularınızı topluyor bir noktaya. Birden doluveriyor o gözleriniz, nefes alışınız değişiyor. Seven için ayrı bir duygu "Özlemek" Hissetmek, Hasret çekmek, sevmektir özlemek, Yanmaktır, tutuşmaktır seven için özlemek. Kıymetini bilin çocuklar, zamanınızın, yaşadıklarınızın, sevginizin, sevdiğinizin.

Şunu sakın yapmayın, kavuşunca özlemekten vazgeçmeyin, özlemek sevginizi ayakta tutar, aşkınızı ayakta tutar. Nasıl, neyi özleyeceğiniz size kalmış, ama özleyin.

Özleyin çünkü, "Özlemek" kalbinizi sıcak tutar…

Şimdi merdivensiz gökyüzüne çıkmaya çalışıyor o deli-kanlı.

Her gözünü açtığında yediği kazıklar geliyor aklına ve uykularını kaçırıyor apansızın. Yapacak pek de bir şey yok açıkcası…

Ya akışına bırakacak hayatı tüm saçmalığıyla ya da "Sıra Bende" diyecek en acımasızca. Karşısına çıkanlarda değil aslında sorun.

Sorun kendi iç dünyasında…

Kimleri nerelere koymadı ki dünyasında. Zamanını, duygularını ve en önemlisi kendisini harcadı bu uğurda.

Sıra onun ve hakkı da…

Şimdi maziye bakıp dinlediği son şarkı kulaklarında…

"Aldığım her nefes bir gün sayılır"


Devam edecek 🙂


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Ramazan Özkaynak

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF