ARTIK TÜRKÇE RAP

1995 yılında Türkiye Cartel ile Rap müziği sevdi ancak o zamanlar devamı gelmedi,üreten yoktu şimdi ise her hafta birbirinden güzel şarkılar çıkıyor ve çoğu hit 1 dk


oluyor,bazıları ;
ŞAM / SIK EM UP

Ağır sözlere duygusal altyapının eşlik ettiği şarkıyı anlamlı ve içi dolu buldum. Sabrın sonu ve menfaat kokan diss parçasında Şam başlıca Şehinşah,Uzi,Khontkar,Hidra ve uuR’a sitemlerini belli etti,en çok ise Şehinşah’a tabi. “Bel altı vurmayı sevmem pek,sen kaşındın ama” sözü şarkı hakkında birçok şey anlamamızı sağlıyor. Tatsızlıklar yaşanacakken Şam’ın bu dissi ile insanları şaşırtması ve susturması iyi olmuş olabilir,şu an kimseden ses yok.

ŞAM / SIK EM UP

KİLLA HAKAN FT KHONTKAR / BANG BANG

Çıktığı zaman birçok kişinin şaşırdığı şarkı klipli çıktı.Klipi çok başarılı bulmasam bile şarkının ruhunu yansıtan bir klip olmuş. Killa Hakan’ın kısmı akıcı ve dinlettiriyordu.Khontkar ve kolyeleri. İki isimi de güzel işler üretiyor.

KİLLA HAKAN FT KHONTKAR / BANG BANG

KATLİAM 4

Massaka’nın Katliam serisi her seferinde kendini yenileyerek önümüze geliyor. Sevilen serinin dördüncüsünde diğer isimlere ek olarak Killa Hakan,Cash Flow,Selo ve Tepki’nin olması şarkıyı daha güzel kılan etkenlerden. Bir diğer etkeni ise şarkının klibinin iki part şeklinde çıkması. İlk başta biraz gereksiz gelse bile ikinci partta, vurulan Massaka’nın yerine Diablo’nun “Ölmedim bak p*çko” diye şarkıya başlaması neden iki part sorusunun cevabı olmuş. 

KATLİAM 4

ATİ242 / KİME SORSAN


Flowları ve ses tonuyla öne çıkan Ati242 tarzını koruyup karşımıza yine çıktı. İşlerin güzel gittiği PMC’nin önde gelen isinin bu şarkısı kitlesi tarafından çok beğenildi.

ATİ242 / KİME SORSAN

Bunların yanı sıra M.O.B’nin albümü çıktı. İşlerin yavaş gittiği ekipte bir çok isimin şarkıları var,geneli iyi bazıları çok güzel. M.O.B demişeken Tepkiden bahsetmesek olmaz.Tepki’nin
Yak Yak şarkısı 31 ağustosta çıkıyor,şarkıda kendisine Ceza eşlik ediyor. Tanıtım klibinden anladığımız flexe yatkın olacağı,bekliyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

ismail binici

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF