Artık Eminiz: Kadın Cinayetleri Politiktir! Melek Mosso’ya Çirkin Saldırı

6 dk


22 Ağustos'ta sahne performansı sırasında, ülkemizde cezasız kalan "kadın cinayetleri"nden rahatsız, çözüm isteyen, sanatını icra ederken, duruşunu da koruyan sanatçı Melek Mosso, "Siyasi tavrından rahatsız olunması sebebiyle sahneden indirilmiş " şeklinde yapılan haberi bugün açıkladı .

Ağır, fanatik bir tavır sergilemiş midir, bunu dinleyiciler bilir fakat şahsen, sanatçı duruşunu takdir ettiğim; hem müzisyen, hem ses artisti, mezzo soprano bir yetenektir kendisi. 

Oturmuş sesi ve anadolu köklerine bağlı kişiliğiyle, doğu-batı farketmeksizin, kadın olmayı ve özgürlükleri kapsayan güçlü bir sesimizdir! 

Bir sahne performansı sırasında, güçlü kişiliğinin de özgüveniyle, "şort" indirimi alan taciz ve tecavüzcülerden bıkmış "özgür" insanların sesi olup söylemiştir: AÇIN! 

Denizli'deki evinden yaptığı paylaşımla; özüyle bütün, özvarlığını geliştirmiş bir BİREY olarak hayatta varoluşunu da açık yüreklilikle sergileyen bir sanatçıya "SALDIRMALARINI" anlıyorum. 

ANLIYORUM ELBET! 

DÜŞÜNEN, ÖZGÜR, YETENEKLİ VE EĞİTİMLİ BİR KADIN (ve İNSAN), KENDİSİ GİBİ NESİLLERİN BÜYÜMESİNE KATKIDA BULUNUR! Anneliği, Sanatı, Öğretmenliği, Kardeşliği yani her haliyle…

 Doğal ki, bundan ancak memlekete düşman olanlar rahatsızlık duyar. Gelişmesine, refahına, hoşgörü, anlayış ve kültürüne yani birey oluşuna düşman olanlar! 

Sanatçımız özünde olan kişiyi, herkesin olduğu kadar normal bir hayattan kurmuş bir BİREY ve en çok KADIN olduğu için, çirkin bu tip saldırılara maruz bırakılmasını anlıyorum! 

Melek Hanım, hem hayvan seversiniz, hem gelişmiş ve özüyle çok barışık özel bir başarı hikayesisiniz ve üstelik siz özgür, eğitimli bir kadınsınız! 

TABİ Kİ SİZDEN KORKACAKLAR 

ÇÜNKÜ:

#sanatşiddetiyenecek

#istanbulsözleşmesiyaşatır

Melek Mosso'nun açıklamasını olduğu gibi aktarıyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

N.söz Uçar<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF