Anne

3 dakika


Bir insanın kaderine en keskin izi ”annesi” bırakır. ” anne ” kavramı aslında ”kültür” kavramı gibi komplikedir. Çok daha duygu dolu ve organik bir bağı ifade eder. Her birey toplumda bir renktir. Doğrudur ama tuvalin başında kim var paleti kim tutuyor derseniz annelerimiz oradadır işte.

Gündelik hayat sürekli bir devinim içinde iken sabit noktalarımızdan yeganesi annelerimizle olan bağımızdır.Elbette tek bir gün atfedilmesi onlara yetersiz kalır. Ama bugün onları biraz daha özel hissettirebilmek adına güzel bir fırsat. Habersizce yanaklarına bir buse kondurun. Çokça sarılın ve onlarla sohbet edin. Bir papatya bir gül ya da mücevher hediyeniz ne pahada olursa olsun onların en büyük hediyesi eserleri yani bizleriz.

Neşet Ertaş’ın dediği gibi ” Kadınlar insandır biz ise insanoğlu.” bu anlamlı alıntı ile yazıma son verirken bahşedilmiş en özel his olan anneliğin kutsallığını hatılatır ve kutlarım.
Sevgiler…

[Zombify_post]


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici!

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen web sitemizi beyaz listeye ekleyerek bizi desteklemeyi düşünün.

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Genel İçerik
Embed'ler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed içerileri
Ses
Soundcloud ve Mixcloud Embed'leri
Görsel
Fotoğraf veya GIF