Açıköğretim Lise Öğrencilerinin Mağduriyeti

Covid-19 sebebiyle ertelenen sınavdan dolayı öğrenciler mezun olamıyorlar ve bu konuda ki mağduriyetlerini sosyal medyaya taşıdılar.2 dk


15 yaş üstü bütün yaş gruplarının gireceği bir sınav olan Mart ayı sınavı için çoğu öğrenci sınav yerlerini değiştiremedi ve bazı öğrencilerin kronik hastalığı bulunuyor bu demek oluyor ki sınava giremeyecek yüzlerce öğrenci var.
Mart ayında olması beklenen sınavın ertelenmesi nedeniyle dönem kaybı yaşayan öğrenciler yaşanan mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor. 35 krediden az kredisi kalan öğrencilerin mezun olma talebinde bulunmaları gerekmekte. Ancak diğer öğrenciler sınava girip sağlıklarını tehlikeye atmak istemiyorlar ve mağduriyetlerinin çözülmesi için Bakan Ziya Selçuk’a mesaj yağdırıyorlar. Şu ana kadar olumlu veya olumsuz bir dönüş alamadılar.
Öğrencilerin talebi bütün açıköğretim lise öğrencilerine 35 kredi verilmesi.Temmuz ayı sınavının iptal olması.Ve bakandan açık öğretim öğrencileri için “Televizyonda konu anlatımlı bir kanal istiyoruz” derslerde çok zorlanıyoruz talebinde bulundular.
Bu kadar fazla mağduriyet yaşayan öğrenciler için yazılı veya sözlü açıklama bekliyorlar.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Esma

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF