Açıköğretim Lise Öğrencilerinin Mağduriyeti

Covid-19 sebebiyle ertelenen sınavdan dolayı öğrenciler mezun olamıyorlar ve bu konuda ki mağduriyetlerini sosyal medyaya taşıdılar.2 dakika


15 yaş üstü bütün yaş gruplarının gireceği bir sınav olan Mart ayı sınavı için çoğu öğrenci sınav yerlerini değiştiremedi ve bazı öğrencilerin kronik hastalığı bulunuyor bu demek oluyor ki sınava giremeyecek yüzlerce öğrenci var.
Mart ayında olması beklenen sınavın ertelenmesi nedeniyle dönem kaybı yaşayan öğrenciler yaşanan mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor. 35 krediden az kredisi kalan öğrencilerin mezun olma talebinde bulunmaları gerekmekte. Ancak diğer öğrenciler sınava girip sağlıklarını tehlikeye atmak istemiyorlar ve mağduriyetlerinin çözülmesi için Bakan Ziya Selçuk’a mesaj yağdırıyorlar. Şu ana kadar olumlu veya olumsuz bir dönüş alamadılar.
Öğrencilerin talebi bütün açıköğretim lise öğrencilerine 35 kredi verilmesi.Temmuz ayı sınavının iptal olması.Ve bakandan açık öğretim öğrencileri için “Televizyonda konu anlatımlı bir kanal istiyoruz” derslerde çok zorlanıyoruz talebinde bulundular.
Bu kadar fazla mağduriyet yaşayan öğrenciler için yazılı veya sözlü açıklama bekliyorlar.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Esma<span class="bp-unverified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF