30 Ağustos !

Bir milletin başkaldırışı. Kader savaşı!6 dakika


  •  Kurtarılan, kadersiz bir milletin onuru. Malazgirt ovasında akıtılan kanın vefa borcu. Tükenmiş gençleri, olmayan silahları belki Nene Hatunları ve de Kara Fatmaları, 

 Top sesleri Ankaradan duyulmaktaydı, meclis toplantılarından birinde sıkı muhalafete rağmen önemli bir karar alınmaktaydı. Mustafa Kemal, ateşten gömleği giymekteydi üzerine. Aylarca yürütmiş olduğu gizli harekat, nihayet punduna getirilmiş düşman ve tek sıkımlık son bir hücum ile, süngü diş ve tırnak ile düşman, sahibi olduğumuz topraklardan atılmak üzereydi. Şimdi herkes şafağı bekliyor, ağızlarda dualar, kendinden emin subaylar, o subaylarki Cumhuriyetin  bekçileri, o askerler ki kuruluşu tarih öncesinin yiğitleri. şimdi belki yalın ayaklı, yarı aç yarı tok karnı, kamyonu yener mi hiç kağnı. İlk top atışı ile kıyamet gibi koptu Mehmetçik yunanın tepesinde, bardaktan boşalırcasına yağıyordu düşman üstüne, ölüm korkusu ne demek ti, böyle yiğitlere…

 Tam bir gün yanıldı Atatürk ve 9 Eylül sabahı, kahraman Türk askeri İzmir’e girdi. Bugün 30 ağustos Başkomutan Meydan Muharebesinin yıl dönümüdür. Kutlu olsun! Şehitlerimizin ruhları şad olsun. toprakta olsa naçiz bedeni, Mustafa Kemalin fikri ebedi var olsun.

 Bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bize en güzel armağanı olan Cumhuriyetimize bu kadar güzel sahip çıktığımız için, sürekli okuyup geliştiğimiz için, gösterdiği hedefe durmadan yürüdüğümüz ve ürettiğimiz için, ithal değil ihraç ettiğimiz için Almanyayı bile kıskandırdığımız için, dünyanın 3. büyük ekonomisi olduğumuz için, milletvekili maaşına öğretmen maaşından beş kat fazla zam yaptığımız için, memleketi imar çiftliğine çevirdiğimiz için, yanan ormanlarımızı bile söndürmekten aciz olduğumuz için, türk lirasını yerlerde süründürdüğümüz için, yurt da sulh cihanda sulh ilkesi ile tüm komşularımızla düşman olduğumuz için, itibardan tasarruf etmediğimiz için, en çok ta bol bol çay içtiğimiz için, kendimizle ne kadar gurur duysak azdır.

Siyasetten ziyade yarın ve yarınlarda göreceksiniz, kutlamaya en küçük hakkı olmayanlar en çok alkışlayanlar olacaktır. Ant olsun, mirasına ve sana sahip çıkacağız, Ant olsun seni unutturmayacağız, fikirlerini yaşatacağız. Zaferin kutlu olsun Atam. 

 Minnettarız, ve seni çok özlüyoruz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Eril Dinçer Ejder<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici!

Web sitemiz, ziyaretçilerimize çevrimiçi reklamlar göstererek yayın hayatını sürdürmektedir. Lütfen web sitemizi beyaz listeye ekleyerek bizi desteklemeyi düşünün.

Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan bir dizi soru
Bilgi Yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Genel İçerik
Embed'ler ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed içerileri
Ses
Soundcloud ve Mixcloud Embed'leri
Görsel
Fotoğraf veya GIF