1000 Öğrenci Dostundan Biri Sen Misin? Sesimiz Ol!

Bir mermer parçası için heykeltıraş ne ise ruh için de eğitim odur. -Thomas Edison11 dakika


Merhabalar.

Bugün nasılsınız? Umarım iyi bir gün geçiriyorsunuzdur. Kendini yazarak daha iyi ifade eden bir insan olarak bugün mutlu bir gün geçiriyorum diyebilirim. Sizlere de artık kendi hayatımdan da bir şey anlatmak istiyorum. Acılar paylaştıkça azalır, deneyimler paylaştıkça çoğalır bence çünkü…

 Bugün sizlere Change.org'da başlattığım bir kampanyadan bahsetmek istiyorum. Change.org herkese çevresinde görmek istediği değişimi gerçekleştirebilmesi için olanak sağlayan ve hızla büyüyen küresel bağlamda dünyanın en büyük imza kampanyası projesidir.

Açıklama: Atatürkçüler Dikkat!! İşte Change.Org Gerçeği! « Kemalist Portal

 Her konuda karşınızda muhatap bulabilmeniz çok önemli. Öncelikle Change.org ailesine bütün mailerime çok hızlı ve sabırla cevap verdikleri çok teşekkür ederim. Tüm toplumu ilgilendiren kararlar sadece politikacılar ve zengin CEO'lar tarafından verilmemelidir. Sizlerde istediğiniz konular da kampanyalara destek verebilir veya siz de bir kampanya başlatabilirsiniz.

Açıklama: Dersimiz: Change.org Hakkında Doğru Bilinen 7 Yanlış | ListeList.com

  Anadolu Üniversitesi kayıt sürelerini 29 Ekim'e uzatılınca bu konuyla ilgili konuşmak istedim. Ne yazık ki bütün öğrenciler eşit şartlar da değil. Bu yüzden de kayıt ücretlerinde haksız artış öğrencileri zorluyor. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama böyle bir dönemde devlet üniversiteleri için bu fiyatlar bana çok doğru gelmiyor. İstanbul ve Atatürk Üniversitesi için de aynı durum söz konusu üstelik. Aktif 1,1 milyon öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesinin Açıköğretim Fakültesinin yıllık (600×1.100.000) 660 milyon lira geliri bulunuyor. Çok iyi para değil mi?

Açıklama: AÖF yaz okulu kaldırıldı! Öğrencilerden yaz okulu kararına büyük tepki… – Sözcü Gazetesi  

Sözlerime kampanyanın sözleri ile devam etmek istiyorum.

‘‘Okumak en temel insani haktır…

Tüm öğrenciler, sağlıklı, temiz, hijyenik ve estetik bir çevre bilinciyle oluşturulmuş, akademik, kültürel ve sosyal gelişimi destekleyecek bir ortamda yaşama hakkına sahip olmalıdır. Belirli bir kesime ait olmayan bu hak herkese eşit verilmesi sağlanması gerekmektedir. ÖSYM tarafından belirlenen sınavla yerleşmeye hak kazanan birçok öğrenci, her yıl harç adı altındaki meblağı karşılayamadığı için okulunu dondurmak veya bırakmak zorunda kalmaktadır.

Ülkemizin genel pandemi koşulları da eklendiğinde hızla artan genç işsizlik durumu daha da zorlaştırmaktadır. Yine aynı pandemi koşulları  dikkate alındığında sınavların online olması nedeniyle basılı materyal, gözetmen ücreti vb. kısıtlanmıştır. Daha önceden öğretim kurumun sağladığı kitap desteği de artık öğrencinin görev ve sorumluğundadır. İnternet ve basılı kitap materyalinin sağlanması ek yük bir maliyet olduğu unutulmaması gerekmektedir. Artı bir parantez açtığımızda da örgün öğrenciden harç ödeme zorunluluğunun kaldırıldığı göze alınması gerekmez midir?

  Öğrenim hayatının kolaylaştırılması ve eğitim koşulların her kesimden öğrenciye eşit olması adına, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin yaptığı zammın geri çekilmesi ve zaten yüksek olan harç ücretlerinin uygun bir meblağa ivedililikle dönüştürülmesini talep ediyoruz. Binlerce kişiye yuva olan ve her daim öğrenci yararına karar almayı amaç edinen öğretim kurumunun ülkenin aydınlık yüzüne destek olacağını ümit etmekteyiz.’’

Açıklama: AÖF Harç Ücretleri 2020-2021 | Öğrenci Gündemi

  Sizler de kampanyaya bu linkten http://chng.it/gqtqLSKMqY            ulaşabilirsinizSizlerden beklentimiz, imzanızla destek olmanız ve çevrenize bu kampanyayı duyurmanız ve her çevreden destek alabilmemiz… Bir elin nesi ve iki elin sesi var atasözündeki gibi birlik olabiliriz. Bizler de 1000 öğrenci dostundan biri olabilir miyiz? Oluruz bence. Çabalarınız ve destekleriniz için şimdiden çok teşekkürler… 

                                                                                    Şimdilik görüşmek üzere…


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

SERAY YILMAZ<span class="bp-verified-badge"></span>

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF