1 Milyon İstihdam Projesine Nasıl Katılırım?

' 1 Milyon İstihdam Projesine Nasıl Katılırım? ' yazımızda sırasıyla görselli adımlarla nasıl katılacağınızı gösteriyoruz.1 dakika


T.C Hazine ve Kalkınma Bakanlığı’nın sunduğu 1 Milyon İstihdam Projesi hepimizi heyecanlandırdı. Yazılım dünyasına, projede sunulan eğitimler sayesinde çeşitli alanlarda istihdam sağlanacak. Proje sayesinde 3 yılda 1 milyon yazılımcı istihdamı hedefleniyor. ‘ 1 Milyon İstihdam Projesine Nasıl Katılırım? ‘ yazımızda sırasıyla görselli adımlarla nasıl katılacağınızı gösteriyoruz. 9 adımdan oluşan anlatımımız size projeye katılımınızda kolaylık sağlayacak.

 1. 1 👣


  T.C. Hazine ve Kalkınma Bakanlığı'nın proje için açmış olduğu ' https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login ' sitesine buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz. Görselde gördüğünüz ekranla karşılaştığınızda ' kayıt ol ' butonuna basıyoruz.

 2. 2 👣


  2. adımımızda gelen sayfalarda bizden istenilen bilgileri doldurarak 'ileri' butonuyla ilerliyoruz.

 3. 3 👣


  Ekranda istenilen bilgileri giriyoruz ve ' Kayıt ol ' butonuna basıyoruz.

 4. 4 👣


  Site en başa dönecek ve sağ üst köşede resimde gördüğünüz yeşil kutucuk belirecek. Hızlı belirip gittiği için ne yazdığını görememiş olabilirsiniz. Yeşil kutucukta şu metin geçmektedir:

  " Kaydınız başarı ile alınmıştır. Sisteme kaydettiğiniz e-posta ile en kısa sürede bilgilendireceksiniz. "

 5. 5 👣


  48 saat içerisinde e-postanıza 'kys.no-reply@hbm.gov.tr' adresinden Şifre Aktivasyon başlığında mail gönderilecek. Lütfen adresin orjinalliğinden emin olun ve ardından tıklayın.

 6. 6 👣


  'https://kimlik.muhasebat.gov.tr/aktivasyon kodunuz' adresine yönlendirileceksiniz buradan şifrenizi belirleyin. https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login adresine gidip T.C Kimlik No ve belirlediğiniz şifrenizle giriş yapınız.

 7. 7 👣


  https://www.btkakademi.gov.tr/ yönlendirildik. Şimdi sağ üst köşedeki ' giriş yap ' butonuna bastıktan sonra önümüze bu ekran çıkıyor ve biz ' E-Devlet ile Giriş Yap ' butonuna tıklıyoruz.

 8. 8 👣


  Bilgilerimizle girişimizi yapıyoruz. BTK Akademi'ye her girişimiz e-devlet üzerinden yönlendirme sonucu gerçekleşiyor.Bizi e-devlet giriş sayfasına yönlendiriyor.

 9. 9 👣


  Btk Akademi sayfamızda ' Eğitim Kataloğu ' kısmında dilediğiniz eğitime katılabilirsiniz. Projenin bir katılımcısı olduğunuz için tebrik ederiz. İyi çalışmalar ve başarılar diliyoruz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Senem<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF