1 Milyon İstihdam Projesine Nasıl Katılırım?

' 1 Milyon İstihdam Projesine Nasıl Katılırım? ' yazımızda sırasıyla görselli adımlarla nasıl katılacağınızı gösteriyoruz.1 dk


T.C Hazine ve Kalkınma Bakanlığı’nın sunduğu 1 Milyon İstihdam Projesi hepimizi heyecanlandırdı. Yazılım dünyasına, projede sunulan eğitimler sayesinde çeşitli alanlarda istihdam sağlanacak. Proje sayesinde 3 yılda 1 milyon yazılımcı istihdamı hedefleniyor. ‘ 1 Milyon İstihdam Projesine Nasıl Katılırım? ‘ yazımızda sırasıyla görselli adımlarla nasıl katılacağınızı gösteriyoruz. 9 adımdan oluşan anlatımımız size projeye katılımınızda kolaylık sağlayacak.

 1. 1 👣


  T.C. Hazine ve Kalkınma Bakanlığı'nın proje için açmış olduğu ' https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login ' sitesine buradan tıklayarak ulaşabilirsiniz. Görselde gördüğünüz ekranla karşılaştığınızda ' kayıt ol ' butonuna basıyoruz.

 2. 2 👣


  2. adımımızda gelen sayfalarda bizden istenilen bilgileri doldurarak 'ileri' butonuyla ilerliyoruz.

 3. 3 👣


  Ekranda istenilen bilgileri giriyoruz ve ' Kayıt ol ' butonuna basıyoruz.

 4. 4 👣


  Site en başa dönecek ve sağ üst köşede resimde gördüğünüz yeşil kutucuk belirecek. Hızlı belirip gittiği için ne yazdığını görememiş olabilirsiniz. Yeşil kutucukta şu metin geçmektedir:

  " Kaydınız başarı ile alınmıştır. Sisteme kaydettiğiniz e-posta ile en kısa sürede bilgilendireceksiniz. "

 5. 5 👣


  48 saat içerisinde e-postanıza 'kys.no-reply@hbm.gov.tr' adresinden Şifre Aktivasyon başlığında mail gönderilecek. Lütfen adresin orjinalliğinden emin olun ve ardından tıklayın.

 6. 6 👣


  'https://kimlik.muhasebat.gov.tr/aktivasyon kodunuz' adresine yönlendirileceksiniz buradan şifrenizi belirleyin. https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login adresine gidip T.C Kimlik No ve belirlediğiniz şifrenizle giriş yapınız.

 7. 7 👣


  https://www.btkakademi.gov.tr/ yönlendirildik. Şimdi sağ üst köşedeki ' giriş yap ' butonuna bastıktan sonra önümüze bu ekran çıkıyor ve biz ' E-Devlet ile Giriş Yap ' butonuna tıklıyoruz.

 8. 8 👣


  Bilgilerimizle girişimizi yapıyoruz. BTK Akademi'ye her girişimiz e-devlet üzerinden yönlendirme sonucu gerçekleşiyor.Bizi e-devlet giriş sayfasına yönlendiriyor.

 9. 9 👣


  Btk Akademi sayfamızda ' Eğitim Kataloğu ' kısmında dilediğiniz eğitime katılabilirsiniz. Projenin bir katılımcısı olduğunuz için tebrik ederiz. İyi çalışmalar ve başarılar diliyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Senem<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Önemsiz Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Gömme
Görsel
Fotoğraf veya GIF