Severek İzleyeceğiniz 7 Film Tavsiyesi

Bugün yine karşınıza, evde sıkılırken izleyebileceğiniz birbirinden güzel 7 film tavsiyesiyle geldim...7 dakika


1- LEGEND

Tom Hardy’nin Ronald ve Reginald Kray ikizlerini canlandırdığı filmde, ikizler ünlü bir çetenin liderleridirler. Büyük bir üne sahip olan ve şehirde korku salan ikizler, Reginald’ın Frances (Emily Browning) ile evlenmesinden sonra çöküş dönemi yaşar çünkü Frances, Reginald’ın işleri bırakması için çok çabalar. 

2015’de vizyona giren film 6,9 imdb puanına sahip.

2- PİYANİST

Savaş yıllarını bu kadar güzel anlatan ve insanı bu kadar derinden etkileyen az sayıda film vardır belki de. İşte bu film tam anlamıyla bir başyapıt diyebiliriz. 2. Dünya Savaşı yıllarında Polonyalı bir ailenin dramını anlatan film, o yıllarda yaşanan zorlukları, çekilen ızdırapları ve bir aşk hikayesini de konu alır. 

Başrolde Adrien Brody’nin yer aldığı, 2002’de vizyona giren filmin imdb puanı 8,5

3- ANNA

Yaşadığı hayatın zorluklarından bir Rus ajanının sayesinde bir anda kurtulan Anna, geride bırakması gereken hayatını ajan olmasına borçludur. Uzun süre KGB’nin gözüne girmeye çalışır ve başarılı olur. Sonrasında Amerikan bir ajana yakalanır. 2 taraflı stratejileriyle özgürlüğünü eline almak ister ve bunu mucizevi bir şekilde başarır.

Başrolü Sasha Luss’un üstlendiği 2019 yapımı filmin imdb puanı 6,6

4- 12 ÖFKELİ ADAM

11 Kişi mi 1 kişinin fikrini değiştirir, yoksa 1 kişi 11 kişinin mi? İşte bu film akılalmaz bir karar sürecini bizlere anlatıyor. Vicdanın önemini, doğru bildiğimiz şeyden asla taviz vermemeniz gerektiğini bu filmde daha net anlayacaksınız.

1957 Yılında izleyici ile buluşan bu filmin imdb puanı 8,9

5- ANTHROPOID

Almanların zalim lideri Adolf Hitler’in sağı kolu olan Reinard Heydrich’i öldürmek için işgale uğramış vatanlarına geri dönen Jan Kubis (Jamie Dornan) ve Josej Gabcik (Cillian Murphy) Heydrich için bir suikast düzenlerler. Az sayıda olmalarına karşın vatanları uğruna ölümü göze alırlar. 

Mükemmel bir mücadeleyi konu alan bu film 2016 yılında izleyicileriyle buluştu. Imdb puanı 7,2

6- FORREST GUMP

Zeka seviyesi düşük olan, devlet okuluna bile gitmekte zorlanan Forrest Gump’ın inanılmaz başarılarını konu alan film 1994 yılında vizyona girdi. Başrolde usta aktör Tom Hanks’in yer aldığı film 8,9 imdb puanına sahip.

7- INCEPTION

Christopher Nolan’ın başyapıtı olan İnception, rüyalara girmeyi başaran usta bir ekibin başından geçenleri konu alır. Ünlü bir iş adamı, kendisine rakip olan bir iş adamının öldüğünü ve yerine oğlunun geçeceğini öğrenir. Bu sebeple rüyalara giren Cobb (Leonardo DiCaprio) ile tanışır ve ondan Robert Fischer’ın (Cillian Murphy) aklına girmesini, babasının kurduğu imparatorluğu yıkması için ondan yardım istediğini söyler.

2010 Yılında vizyona giren bu muhteşem yapıt 8,8 imdb puanına sahip.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Anıl Pakoğlu<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF