Karizmanın Öz Evladı Haluk Bilginer ‘den 7 Proje

Hepimizin bayılarak izlediği film-dizi tarihimizin şüphesiz oyunculuğu ile karizması ile önde gelenlerinden Haluk Bilginer.1 dakika


Karizmanın Öz Evladı Haluk Bilginer’den 7 Proje

Hepimizin bayılarak izlediği film-dizi tarihimizin şüphesiz oyunculuğu ile karizması ile önde gelenlerinden Haluk Bilginer.


Diğer ‘Film-Dizi‘ içeriklerine ulaşmak için tıklayın…


Haluk Bilginer 1954 İzmir doğumlu. Lise yıllarında tiyatro kulübü ile başlayan bu serüveninde sizin için seçtiğimiz en iyi 7 Haluk Bilginer projesini sunacağız.

1. Gülşen Abi - 1994

Haluk Bilginer'in yeni yeni sektöre atıldığı dönemde yolunun kesiştiği Gülşen Abi dizisi Haluk Bilginer'in komedide ki başarısının kanıtlarından.  Hepimizin özlediği 90'ların eğlencesi bu dizide öne çıkıyor.

2. Tatlı Hayat - 2001

Gülşen Abi ve aradaya giren bir kaç projeden sonra Haluk Bilgin'er komedi ile gönlümüzde taht kurmaya devam ettiği dizilerden Tatlı Hayat. Bu dizide Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray ile birlikte. Amerikan dizisi "The Jeffersons" uyarlaması olan Tatlı Hayat orta yaşlarında köşeyi dönen ve yeni hayatlarına alışmaya çalışan Yıldırım Ailesi'ni anlatıyor. Tatlı Hayat ekranları 3 yıl boyunca süslemişti.

3. Sıkı Dostlar (2009)

Tatlı Hayat dizisinden sonra yine efsanelerimizden Özkan Uğur'la birlikte Haluk Bilginer.
Hikmet eşinden ayrılmış, çocukluk arkadaşı Cevdet'in yanına taşınmıştır. Fakat çocuklukta ne kadar benzer olsalarda yetişkinlikte o kadar zıt karakterlerdir Hikmet ve Cevdet. Aynı evde verdikleri hayat mücadelesine Sıkı Dostlar ile bizde ekranlarımızdan eşlik ediyoruz.

4. Ezel - 2009

Kıyısından köşesinden bir şekilde hepimizin bildiği efsana dizimiz Ezel. Ramiz dayısıyla Eyşan'ıyla Ömer'iyle soluk almadan izlediğimiz yapımlardan biri. Eyşan şakası yapmadan konumuza gelelim... Ramiz Dayı'nın bir zamanlar en iyi dostu bir zamanlar ebedi düşmanı Kenan Birkan rolü ile karşımıza çıkıyor Haluk Bilginer. Kötü adam rolünün hakkını fersah fersah fazlasıyla veren Haluk Bilginer, Kenan Birkan ile Ezel'in unutulmaz isimlerinden.

5. Masumiyet (1997)

Zeki Demirkubuz'un efsanesi Masumiyet filminde Haluk Bilginer'in performansı gözümüzün önünden silinmiyor. Sinemamızın en iyi tiratlarından biri Masumiyet filmi Haluk Bilginer'e nasip oluyor. . Bizim tuzumuz kuruydu, hacı babam yapmış bi şeyler. bi de Zagor vardı...

6. Devrim Arabaları (2008)

İlk yerli otomobilimiz Devrim'i anlatan Tolga Örnek'in efsanelerinden Devrim Arabaları filmi ile bir kez daha karşımıza çıkıyor Haluk Bilginer. 1960'ların Türkiye'sinde Cemal Gürsel'in cumhurbaşkanı olduğu dönemdeyiz. Haluk Bilginer'in kanuk oyuncu olarak rol aldığı bir yapım  olsada listemizde yer alması gereken yapımlardan.  O repliği anlamadan geçmek olmaz.
Türkiye'de hiçbir başarı cezasız kalmaz...7. Şahsiyet (2018)

Ay yapımın efsanelerinden Şahsiyet dizisinde oyunculuğu göklere çıkarıyor Haluk Bilginer. Yakın dönemimize damga vuran Şahsiyet dizisi gerilim suç ve psikoloji alanında ülkemizin en iyi yapımlarından.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Gyda<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF