Gerici AKİT Yazarı Abdurrahman Dilipak, İstanbul Sözleşmesi’ni Savunan Kadınlara ‘Fahişe’ Dedi

Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP'nin Papatyaları isimli yazısında İstanbul Sözleşmesini savunan kadınlara "başımızın belası fahşa" dedi4 dakika


İstanbul Sözleşmesi kadınların yaşam güvencelerinden biridir. İstanbul Sözleşmesi ve bu sözleşmeye dayanarak çıkarılan 6284 sayılı "Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun" kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddetin önlenmesi ve bunlarla mücadele edilmesi için yöntemleri belirleyen en kapsamlı ve güncel araçtır.
Bu sözleşme kadına yönelik şiddet ve aile içi şiddete yönelik, şiddeti önleme, şiddete karşı kadınları koruma, şiddeti kovuşturma ve politika üretme konusunda taraf devletleri bağlayıcı yükümlülükler getirir.

Kadınlar olarak, bir yandan şiddete karşı mücadele ederken bir yandan da bizi şiddete karşı koruyan yasaları savunmak için mücadele ediyoruz.

Erkek şiddetine karşı en önemli kazanımlarımızdan olan İstanbul Sözleşmesi'nin -kazanılmış haklarımızın- gasp edilmesine izin vermeyeceğiz.

Biz kadınlar şiddetsiz, özgür ve eşit bir hayat yaşamak istiyoruz.

Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP'nin Papatyaları isimli yazısında İstanbul Sözleşmesini savunan kadınlara "başımızın belası fahşa" dedi. Gerici ve kadın düşmanı zihniyetinize karşı kadınların mücadelesi var!

Bir kez daha söylüyoruz: #İstanbulSözleşmesiYaşatır Çünkü eşit vatandaşlığın garantisidir. Şiddete son verilmesi için hayatın her alanında eşitlik sağlanması gerektiğini söyler.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Derya Saadet<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF