Bu Japon YouTuber Gerçek Hayatta Video Oyunları Yeniden Yaratıyor

Japon Youtuber Komazawa Isolation video oyunlarını gerçek hayata uyarlıyor.13 dakika


Bu Japon YouTuber Gerçek Hayatta Video Oyunları Yeniden Yaratıyor

Japon Youtuber Komazawa Isolation video oyunlarını gerçek hayata uyarlıyor.


‘İşte Erkek Arkadaşımın LEGO Minyatürü Porto, Portekiz Şehrini Keşfediyor (15 Fotoğraf)’ adlı yazım için tıklayın…

Diğer Teknoloji içeriklerine ulaşmak için tıklayın…


Video oyunları, her yeni nesil donanım ile daha gerçekçi hale geliyor. Oyunlar yalnızca görsel düzeyde kesinlikle çarpıcı hale gelmekle kalmıyor ve tabii ki, o zaman tüm deneyimi geliştiren sanal gerçeklik kontrolü var.

Donanım, video oyunlarını gerçeklikten ayırt etmenin zor olduğu bir noktaya gelene kadar. Ancak, Youtuber Komazawa Isolation bir aksiyon video oyununun gerçek hayatta nasıl görüneceğine dair video oluşturdu ve kendisini tüm HUD ve her şeyiyle bir oyunda filme aldı.

Oyun oynamak eğlencelidir, evet, ama onları gerçek hayatta tüm tuhaflıklarıyla yeniden yaratmak daha da eğlencelidir.

Böylece, YouTuber Komazawa Isolation, Grand Theft Auto, Yakuza ve Metal Gear Solid damarında aksiyon video oyunlarının gerçek hayattaki bir versiyonunu sergileyen bir video ile çıktı. Ve dürüst olmak gerekirse, bu oyunlardan beklediğiniz her şey. Ve her şeyi kastediyorum.

Sundukları oyun Grand Theft Gotoku Solid, Rockstar tarafından Grand Theft Auto serisinde çok ince olmayan bir nod, batıda Yakuza, Sega tarafından bilinen Ryu ga Gotoku ve Konami tarafından Metal Gear Solid olarak adlandırılıyor.

YouTuber Komazawa Isolation, birkaç aksiyon oyununu yeniden yarattığı bir video yayınladı.

Yani, Grand Theft Auto, Yakuza ve Metal Gear Solid serilerini yeniden yarattı.

Hikaye, isimsiz kahramanın Japonya’nın Tokyo kentinin özel bir koğuşu olan Shibuya’da bir garaj kapısının yanında uyanır ve kız arkadaşıyla bir randevuda olduğunu ve bazı suç faaliyetlerine tanık olduğunu hatırlar. Bundan sonra oyuncunun karakteri ayağa kalkar ve ipuçlarını aramaya karar verir.

“Oyun”, adlarında bulunan tipik HUD öğelerini içeren ekranla üçüncü şahıs bakış açısını takip eder: sağlık çubuğu, mini harita ve ekranın sağ üst kısmındaki metin istemleri. Ayrıca, uygun kontrol düğmesiyle çevrede bulunan nesnelerle etkileşime geçmek için ara sıra komut istemi de vardır.

Hikaye, Tokyo, Japonya’nın Shibuya özel koğuşundaki tren istasyonunun dışında gerçekleşir.

Tahmin edebileceğiniz gibi, video görseller, kontrol ve oynanış açısından bu oyunları mükemmel bir şekilde taklit ediyor.

https://www.youtube.com/watch?v=AF-IR-caZC8#action=share 

Alışık olmadığınız yeni bir oyuna başlamak için zorunlu olduğu gibi, ilk dakika kadar oyunun kontrolleri, kamerası ve fiziğine aşina olmaya adanmıştır: tüm zıplama, çömelme ve boğuşma gibi eylemler gibi.

Şimdi, birçok oyun geliştiricisi, gerçek hayat kadar pürüzsüz görünecek, çalışacak ve hissedecek oyunlar yaratmaya çalışıyor, ancak birçok nedenden dolayı her zaman mümkün değil. Özellikle nesneler ve 2010′ ların başlarındaki oyunların biraz dalgalı olduğu ve kıyafetler değiştirmek, animasyonlar çalıştırmak ve benzerleri gibi oyunda küçük ayrıntılarla kısayollar aldığı biliniyordu.

HUD’dan “değişken animasyonlara”, garip kontrollere kadar her şey burada.

Oyun mekaniğinin gerçekçiliği bozduğu “oyun mantığı” anlarında bile bir sarsıntı gerekir.

Bu nedenlerden dolayı, video gerçek hayat gibi görünmeye çalışan bir oyundan daha saf bir oyun gibi görünüyor. Duvarlara karşı koşmak animasyonu durdurmaz, aksine oyuncunun ona karşı kaymasına izin verir. Nesneleri toplamak, gerçekçi olmayan el hareketleri ve sağ üst köşedeki ekranda görüntülenen görünmez nesnelerle yapılır. Heck, kilitli bir metro girişinin önündeki zeminde olduğu gibi en olası yerlerde kovboy şapkaları gibi rastgele şeyler bulmak bile, ne kadar otantik bir “oyun” olduğunu gösterir.

Bir dereceye kadar, bir oyunun gerçek hayattaki bir yorumundan çok zamanın oyunlarının bir parodisi gibi görünüyor. Oyuncuların oyun mantığını nasıl kötüye kullanabilecekleri (gizli görevler sırasında küçük bir gönderinin arkasına ve bir kutuya saklanma), sokakta vurulan bir kişinin çevredeki “NPC’lerden” herhangi bir tepki almadığı ve karakterin nasıl göründüğü konusunda eğlencelidir. Görünmez olmak ve sınırsız envantere şaşırmam.

Özellikle, metal Gear Solid’in kutu hareket etmesine ve ayakların dışarı çıkmasına rağmen oyuncuyu görmediği kutu gizlilik mekaniğini ifade eder.

Yakuza dizisinde olduğu kadar gülünç bir dövüş sahnesi bile var.

Uzun lafın kısası, kontrollere alıştıktan sonra oyuncu, onu bir göreve götüren bazı ipuçları bulur. Gizli bölümden sonra, takip edilen gölgeli kişi arasında bir konuşma ve ardından yumruk kavgası olan bir ara sahne var. Yenildiğinde, “olay örgüsü kritik” karakter bir arkadaş olarak katılır ve videonun bittiği yer burasıdır, yakında gelecek olan ikinci bölüme işaret eder.

En iyisi, Komazawa Isolation’ın Grand Theft Gotoku Solid’in taklit oyunlarında gerçekten ne kadar otantik olduğunu gerçekten takdir etmek için videoyu izlemenizdir. Görsel ve kontrollerle ilgili en küçük ayrıntılar dahil olmak üzere, oyuncuların söz konusu üç oyun hakkında farkına varacakları her şeyi ve hepsini kast ediyorum .

Video, dışarıda çok fazla insan olmadığı ve her şeyin kapalı olduğu gece çekildi.Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Hüner Biber<span class="bp-verified-badge"></span>

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF