1920’de Biri Cadılar Bayramı Tebrik Kartı Gönderdi, Bu Kadın Şimdi 100 Yıl Sonra Aldı

Michigan'dan Brittany Keech, yakın zamanda 1920'de gönderilen bir Cadılar Bayramı Tebrik Kartı aldı.9 dakika


Gelmeyi beklediğiniz bir mektup, kartpostal veya paketi hatırlayın, ancak gelmedi mi? Sonra gittin ve postaneye şikayet ettin, ama bir veya iki ay sonra pes ettin ve kaybolduğunu kabul ettin?

Kaybolduğundan değil, ama muhtemelen gecikti. 100 yıl beklemeyi dene, belki ortaya çıkar.

Hayır, şaka yapmıyorum, bu 1920'de gönderilen bir kartpostal alan Michigan'dan bir kadının başına geldiğinden 100 yıl sonra postalar ortaya çıkabilir.

İnsanlar "geleneksel posta"nın adını duymuşlardır, ancak 100 yıl sonra kartpostal almak biraz saçma

Böylece, 8 Eylül'de, Belding, Michigan'da yaşayan Brittany Keech, başka bir zamandan biraz etkilenen beklenmedik bir kartpostal aldı. Araştırmaya karar verdi ve kartpostalın durumunu ve daha da önemlisi göndereni açıklayan her şeye bir göz attı.

Kartpostal 29 Ekim 1920'de gönderildi. 1920! Bu tam 100 yıl sadece bir buçuk ayı! Görünüşe göre, Keech’in adresinde Roy McQueen adında birine gönderilmişti ve zamanına uygun eski bir posta pulu ile geldi: bir sentlik George Washington.

Michigan'dan Brittany Keech, yakın zamanda 1920'de gönderilen bir Cadılar Bayramı Tebrik Kartı aldı.

Tüm yeni sakinlerde olduğu gibi, Keech sadece 2 yıl önce şu anki evine taşındığı için evine gelen başkasının postasına yabancı değildi. (Heck, ben şahsen 6 yıldır yeni dairemde yaşıyorum, hala önceki sahibinin postasını alıyorum!)

Tarih kesinlikle Keech'i şaşırttı çünkü ilk başta okuyup okuyamayacağını bile bilmiyordu. Ne kadar yırtık pırtık olduğuna ve ürkütücü tatilde ilk etapta kartı hiç almayan Roy'u tebrik eden Halloween temalı vintage illüstrasyona bakılırsa kesinlikle eski olduğunu biliyordu.

Keech ilk başta bunun gerçek olup olmadığından emin değildi, ama eminim ki, onu araştırmaya başladıkça özgünlüğü konusunda o kadar emin oluyordu: "Sadece mektuplarının içerdiği ve her şey ve söylediklerine bakılırsa, ben bunun sadece eBay'de bir general gibi göndermek için satın alabileceğiniz bazı kartpostallardan daha fazlası olduğunu biliyordu… Birini selamlıyordu” diye açıkladı NBC'ye .

Adres doğru olsa bile alıcı farklı, yani bir Roy McQueen

Kartpostal aşağıdaki gibidir:

"Sevgili Kuzenler,

Umarım bu seni iyi bulur. İyiyiz ama annemin dizleri çok kötü. Burası çok soğuk. Tarih dersimi yeni bitirdim ve birazdan yatacağım. Babam tıraş oluyor ve annem bana adresinizi söylüyor. Bir geceliğine kapatmam gerekecek. Umarım büyükanne ve büyükbaba iyidir. Bize yazmayı unutma – Roy henüz pantolonunu onarıyor."

Keech, başkalarının postalarını almaya alıştığı için oldukça şaşırmıştı, ancak 100 Y.O. postasını almadı.

Zavallı Roy bunu asla almadı, bu yüzden Keech onu hak sahiplerine (veya bu noktada büyük olasılıkla akrabalarına) teslim etmeye karar verdi. Keech, insanların aileyi bulmaya çalışırken çok yardımcı olduğunu açıkladı ve New York Times ile yapılan bir röportajdan sonra, editör ona Roy ile ilgili birinin onlarla temasa geçtiğini söyledi, Bu yüzden Keech bunu doğru ellere almak için çalışıyor.

Tüm bunlardan önce Keech, Facebook'ta Positively Belding adlı bir grupta beklenmedik bulgusunu yayınladı, burada halk onu aldı ve arama başladı. Şimdi bu durum internette manşetlere taşıyor.

O zamandan beri Keech, bu kartpostalı teslim etmesi için Roy'u veya akrabalarından birini aramaya başladı.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş!

Hüner Biber<span class="bp-verified-badge"></span>

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about personality
Trivia quiz
Series of questions with right ve wrong answers that intends to check knowledge
Story
Formatted Text with Embeds ve Visuals
Video
Youtube ve Vimeo Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF